0
poptávkový list

Kde jinde se učit o přírodě než pod širým nebem

Přírodovědná naučná stezka je ideální způsob, jak seznámit návštěvníky vašeho kraje se zajímavými druhy rostlin a živočichů, kteří u vás žijí. Přitom může být daleko zábavnější než jen obyčejné informační tabule.

Chlumíčkova stezka v Hořicích

Chlumíček je drobný skřítek, který střeží Chlum v Hořicích v Podkrkonoší. Stezka začíná naučným altánem, a provede Vás malebným krajem pískovcových lomů. Díky interaktivním prvkům, jako třeba Věž poznání, nebo Frotážový pult, se dozvíte o místní přírodě i historii dobývání kamene.

Chlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v HořicíchChlumíčkova stezka v Hořicích
Chci podobné řešení

Údolím Hartského potoka

Naučná stezka Vás provede krásným lesem, který se nachází v přímém sousedství Dvora Králové. Na stezce najdete 14 frotážových pultů, takže si nezapomeňte vzít s sebou čistý papír a obyčejnou tužku. Pokud byste je zapomněli doma, nezoufejte, pomocí naší aplikace Lesní svět! si zvířátka můžete "nalovit" domů. Tak šup, a hurá do lesa!

Údolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potokaÚdolím Hartského potoka
Chci podobné řešení

Les Dubík v Českém Krumlově

Většina prvků si tu žádá interakci. Návštěvníci hledají zvířecí jedlíky prstem po labyrintu, na dendrofonu zkouší odlišný zvuk dřevin a na doskočišti se poměří třeba s veverkou. Na ptačí část stezky se vyplatí vyrazit s bločkem, obyčejnou tužkou a aplikací Lesního světa v mobilu, to aby si poslechli a domů odnesli ptačí hlásky. Pro bystrozraké jsme do korun stromů ukryli makety opeřenců. U frotážových pultů si pak objeveného ptáka mohou překreslit na papír.

Les Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém KrumlověLes Dubík v Českém Krumlově
Chci podobné řešení

Lesní stezka v Lázních pod Zvičinou

Stezka v půvabném Podkrkonoší na úpatí vrchu Zvičina se klikatí stoupajícím terénem Hotelu pod Zvičinou, dříve známém jako Lázně pod Zvičinou. Vede kolem kapličky Panny Marie až k Osmibokému pavilonku. Lesní obyvatelé jsou nejen na zakázkových frotážových pultech, ale schovávají se i pod stromy a ve větvích (makety zvěře). Z Věže si odnesou poznání o lese malí i velcí. A proč nenechávat nikde nepořádek, ví zvířátka pod poklopy tabule Rozkladu odpadků.

Lesní stezka v Lázních pod ZvičinouLesní stezka v Lázních pod ZvičinouLesní stezka v Lázních pod ZvičinouLesní stezka v Lázních pod ZvičinouLesní stezka v Lázních pod ZvičinouLesní stezka v Lázních pod Zvičinou
Chci podobné řešení

Lesy města Brna - U mravence Lesíka

​Pro novou stezku U mravence Lesíka jsme vytvořili 10 interaktivních zastavení. Na trase se děti stávají lesními detektivy, zálesáky a dobrodruhy. A pokud nebudou dokolečka bloudit ve smyslovém chodníku, dozví se tu hravě o myslivost, fungování mraveniště, vnímání všemi smysly, koloběhu dřeva a spoustu dalšího. 

Lesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence LesíkaLesy města Brna - U mravence Lesíka
Chci podobné řešení

Městské lesy Hradec Králové - Stezka Siluet

​Na Stezce siluet, v hradeckých lesích, poznáváte ptáky podle jejich obrysu. Pokud si s sebou vezmete mobil s nainstalovanou appkou Lesní svět, můžete si je i nalovit a poslouchat jejich zpěv. Na stezce procvičíte také postřeh při hledání ukrytých maket zvěře.

Městské lesy Hradec Králové - Stezka SiluetMěstské lesy Hradec Králové - Stezka SiluetMěstské lesy Hradec Králové - Stezka SiluetMěstské lesy Hradec Králové - Stezka SiluetMěstské lesy Hradec Králové - Stezka Siluet
Chci podobné řešení

Horní Brusnice

V Podkrkonoší vznikla turistická trasa, nazvaná Kostelní cesta a pokud jí půjdete, neminete Lesní naučnou stezku s interaktivními prvky z dílny Lesního světa. Díky frotážovým pultům můžete vyzkoušet výtvarnou techniku nazvanou frotáž. Nezapomeňte proto do batohu přibalit papír a obyčejnou tužku nebo pastelku. Také mobilní telefon s nainstalovanou appkou Lesní svět se Vám bude hodit. Díky ní si budete moci na stezce nalovit zvířata a jejich hlasům po výletu doma naslouchat.

Horní BrusniceHorní BrusniceHorní BrusniceHorní BrusniceHorní BrusniceHorní Brusnice
Chci podobné řešení

ZOO v Ústí nad Labem

Zoo si přála rozšířit návštěvní okruh o říši rostlin. Na základě odborného dendrologického průzkumu jsme spolu navrhli sedm prvků, kterými zahradu osadíme. Návštěvníci díky nim o stromech zjistí víc a v zahradě jen tak nezabloudí – hned u vstupu dostanou infomapku.

ZOO v Ústí nad LabemZOO v Ústí nad LabemZOO v Ústí nad LabemZOO v Ústí nad LabemZOO v Ústí nad Labem