aktualita
28.. listopad 2018

Nové trendy výuky

Jak poznat hlasy ptáků, když jsou skrytí ve větvích? Nebo jak se naučit poznávat houby, když zrovna nerostou? Děti i Českou televizi nadchl Lesní svět.

 

S lesní pedagožkou se celá třída vydala za dobrodružstvím po hradecké Stezce Siluet. Vyzbrojení telefony s appkou Lesní svět si nalovili ptáky a přehrávali jejich hlasy. Děti nejen naslouchaly. Rozdělené na dvě skupiny běhaly s košíky po lese a hledaly jedlé a jedovaté makety hub.  Za úkol měly najít po lese také schovaná lesní zvířata v životní velikosti.

Pedagogové častěji propojují právě probírané učivo s návštěvou přírody a děti tak mají možnost vnímat přírodu všemi smysly. “O tento druh přiblížení přírody člověku je čím dál větší zájem a to nám dělá radost. Být a žít v souladu s přírodou, chtít ji objevovat a chránit, je společný cíl nejen s lesními a ekologickými pedagogy," říká Miloš Tomek.

Přemýšlíme o tom, komu mají prvky v parcích, na hřištích nebo na stezkách sloužit. Zda se k nim budou vracet stále stejní návštěvníci, tedy tamní obyvatelé, školy a školky, jako v případě Stezky siluet v Hradci Králové. Podle toho stezku navrhujeme. Chcete pomoci se stezkou, parkem nebo hřištěm? Dejte nám o sobě vědět

Snahou Lesního světa je vytváření interaktivních učebních pomůcek a prvkú, které budou děti i dospělé bavit a přirozeně rozvíjet jejich zájem o přírodu.

Mohlo by vás zajímat
Frotážový pult (XL)

Na jednom prvku najdete hádanku, kreslení i vědění.

bez DPH cenu rádi zašleme

více o produktu
Strom jako dům

Ťuky, ťuk, kdopak v tomhle stromě bydlí?

bez DPH cenu rádi zašleme

více o produktu
Hlasy lesa

Nalovte si hlasy zvěře i s autorskou ilustrací do svého mobilu.

bez DPH cenu rádi zašleme

více o produktu
Kolo - Poznávání dřevin

Zdolejte kolo velmistrů dřevin. Učte se hrou o stromech, jejich dřevě, listech, plodech i kůře.

bez DPH 4 200 Kč

více o produktu
Pravítko 15 cm - Hmyz

15 centimetrů se vejde akorát do penálu.

bez DPH 27 Kč

více o produktu

Další aktuality

Líbí se vám naše ilustrace?

Využijte je třeba při propagaci stezky na marketingových předmětech nebo tiskovinách. Zajistíme pro vás tisk i kompletní grafické zpracování.

Vydržte…

Ukládáme potřebná data.

Za chvíli to bude.