0
poptávkový list
aktualita
28.. listopad 2018

Nové trendy výuky

Jak poznat hlasy ptáků, když jsou skrytí ve větvích? Nebo jak se naučit poznávat houby, když zrovna nerostou? Děti i Českou televizi nadchl Lesní svět.

 

S lesní pedagožkou se celá třída vydala za dobrodružstvím po hradecké Stezce Siluet. Vyzbrojení telefony s appkou Lesní svět si nalovili ptáky a přehrávali jejich hlasy. Děti nejen naslouchaly. Rozdělené na dvě skupiny běhaly s košíky po lese a hledaly jedlé a jedovaté makety hub.  Za úkol měly najít po lese také schovaná lesní zvířata v životní velikosti.

Pedagogové častěji propojují právě probírané učivo s návštěvou přírody a děti tak mají možnost vnímat přírodu všemi smysly. “O tento druh přiblížení přírody člověku je čím dál větší zájem a to nám dělá radost. Být a žít v souladu s přírodou, chtít ji objevovat a chránit, je společný cíl nejen s lesními a ekologickými pedagogy," říká Miloš Tomek.

Přemýšlíme o tom, komu mají prvky v parcích, na hřištích nebo na stezkách sloužit. Zda se k nim budou vracet stále stejní návštěvníci, tedy tamní obyvatelé, školy a školky, jako v případě Stezky siluet v Hradci Králové. Podle toho stezku navrhujeme. Chcete pomoci se stezkou, parkem nebo hřištěm? Dejte nám o sobě vědět

Snahou Lesního světa je vytváření interaktivních učebních pomůcek a prvkú, které budou děti i dospělé bavit a přirozeně rozvíjet jejich zájem o přírodu.

Mohlo by vás zajímat
Dřevěné pravítko 15 cm mravenec

15 centimetrů se vejde akorát do penálu.

bez DPH 33 Kč

více o produktu
Papírová omalovánka - Kamarádi z lesa

Kdo maluje nezlobí. Udělejte dětem radost obrázky lesních zvířat.

bez DPH 13 Kč

více o produktu

Další aktuality

produkt produkt
22. květen 2023

Půjčovna Lesního světa

Pořádáte akci pro děti i dospělé?

Hledáte pro ně zábavu i poučení?

Půjčte si u nás naše naučné prvky o přírodě.

Aktuálně máme několik stojanů a her s různým obsahem k půjčení:

Pokud máte zájem, napište na email: ondrej.kopecky@lesnisvet.cz, nebo zavolejte na číslo 734 204 500.

Po domluvě jsou prvky k vyzvednutí u nás v Hradci Králové.

Objevit víc
produkt produkt
21. prosinec 2022

Naše produkty na videu

Rozhodli jsme se natočit krátké příběhy o našich dřevěných hrách a dárcích. Díky podpoře Královehradeckého kraje vznila sada videí, kde uvidíte naše dárky a hry v akci. Našli jsme malé herce, oslovili slovutné filmaře a za krátko byly hýbajícící se obrázky na světě.

Rádi bychom, aby co nejlépe zprostřekovali dobrý pocit a všechny zážitky, které s našimi produkty zažijete.

 

 

 

Objevit víc
všechny aktuality

Provozovatelem webu je společnost Awocado s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny