0
poptávkový list
aktualita
28.. listopad 2018

Nové trendy výuky

Jak poznat hlasy ptáků, když jsou skrytí ve větvích? Nebo jak se naučit poznávat houby, když zrovna nerostou? Děti i Českou televizi nadchl Lesní svět.

 

S lesní pedagožkou se celá třída vydala za dobrodružstvím po hradecké Stezce Siluet. Vyzbrojení telefony s appkou Lesní svět si nalovili ptáky a přehrávali jejich hlasy. Děti nejen naslouchaly. Rozdělené na dvě skupiny běhaly s košíky po lese a hledaly jedlé a jedovaté makety hub.  Za úkol měly najít po lese také schovaná lesní zvířata v životní velikosti.

Pedagogové častěji propojují právě probírané učivo s návštěvou přírody a děti tak mají možnost vnímat přírodu všemi smysly. “O tento druh přiblížení přírody člověku je čím dál větší zájem a to nám dělá radost. Být a žít v souladu s přírodou, chtít ji objevovat a chránit, je společný cíl nejen s lesními a ekologickými pedagogy," říká Miloš Tomek.

Přemýšlíme o tom, komu mají prvky v parcích, na hřištích nebo na stezkách sloužit. Zda se k nim budou vracet stále stejní návštěvníci, tedy tamní obyvatelé, školy a školky, jako v případě Stezky siluet v Hradci Králové. Podle toho stezku navrhujeme. Chcete pomoci se stezkou, parkem nebo hřištěm? Dejte nám o sobě vědět

Snahou Lesního světa je vytváření interaktivních učebních pomůcek a prvkú, které budou děti i dospělé bavit a přirozeně rozvíjet jejich zájem o přírodu.

Mohlo by vás zajímat
Frotážový pult (L)

Na jednom prvku najdete hádanku, kreslení i vědění.

bez DPH cenu rádi zašleme Kč

více o produktu
Kolo - Poznávání dřevin

Zdolejte kolo velmistrů dřevin. Učte se hrou o stromech, jejich dřevě, listech, plodech i kůře.

bez DPH 4 830 Kč

více o produktu

Další aktuality

produkt produkt
22. září 2021

Vánoční firemní dárky

Objevit víc
produkt produkt
22. září 2021

Reklamní dárek

Objevit víc
produkt produkt
30. duben 2021

Kůrovec je surovec

Objevit víc
všechny aktuality