0
poptávkový list
aktualita
18.. březen 2019

Naučte se milovat lesy! Vzkazuje OSN.

Na celém světě se 21. března slaví Mezinárodní den lesů. Letošní rok je zaměřený na téma Lesy a vzdělávání. „Začněte se učit o stromech, dobře znát přírodu a rozumět ji,“ vzkazuje OSN, která svátek před 6 lety založila. Podle ní je nutné začít s výchovou už v ranném věku. Pochopení, ochrana a udržitelnost lesů je klíčem k zachování našeho zdraví i zdraví budoucích generací. Objevovat můžete hned, zapojte se do Fotosoutěže lesní detektiv.

Lesy jsou součástí vašeho života více způsoby, než si uvědomujete

Když pijeme sklenici vody, píšeme do poznámkového bloku, vezmeme si lék na horečku nebo postavíme dům, ne vždy si to spojíme s lesy. Právě tyto a další aspekty našeho života jsou s lesy spojeny. 

Každý rok se ztrácí více než 13 milionů hektarů lesů, což je oblast o velikosti Anglie. Lesy mají zásadní úlohu v jedné z největších výzev, kterým dnes čelíme, jako je řešení změny klimatu, udržení městských a venkovských komunit a zmírňování chudoby. Téměř 1,6 miliardy lidí, tedy více než 25% světové populace, se svým živobytí spoléhá na lesní zdroje. Lesy budou důležitější než kdy jindy, protože světová populace stoupne do roku 2030 na 8,5 miliardy.

Lesy pomáhají udržovat zdravý vzduch, půdu, vodu, živočichy a lidi. 

Proto je naprosto zásadní udržitelné využívání lesních ekosystémů a zastavení odlesňování. Jen tak můžeme přispět k prosperitě a blahobytu současných a budoucích generací. 

Nikdy nejste příliš mladí, abyste se začali učit o lese.

 

Naprosto klíčové je pomáhat dětem vytvářet si vztah k přírodě, pomoci jim chápat význam lesů a vštípit jim přirozenou potřebu chránit je. Lesní svět považuje za nezbytné jít na to přes pozitivní prožitek a emoce. Děti i dospělí mají možnost s Lesním světem objevovat přírodu hravě přímo v lesích, městských parcích nebo se učit o stromech rostoucích ve městech a zahradách. V rámci Mezinárodního dne lesů jsme pro děti a rodiče připravili FOTOSOUTĚŽ o nejpovedenější zachycení pobytové stopy zvířat v lese. Zapojte se (klik)!

 

 
 
 

 

 
Mohlo by vás zajímat
Frotážový pult (L)

Na jednom prvku najdete hádanku, kreslení i vědění.

bez DPH cenu rádi zašleme Kč

více o produktu
Kolo - Poznávání dřevin

Zdolejte kolo velmistrů dřevin. Učte se hrou o stromech, jejich dřevě, listech, plodech i kůře.

bez DPH 4 830 Kč

více o produktu

Další aktuality

produkt produkt
22. září 2021

Vánoční firemní dárky

Objevit víc
produkt produkt
22. září 2021

Reklamní dárek

Objevit víc
produkt produkt
30. duben 2021

Kůrovec je surovec

Objevit víc
všechny aktuality