aktualita
18.. březen 2019

Naučte se milovat lesy! Vzkazuje OSN.

Na celém světě se 21. března slaví Mezinárodní den lesů. Letošní rok je zaměřený na téma Lesy a vzdělávání. „Začněte se učit o stromech, dobře znát přírodu a rozumět ji,“ vzkazuje OSN, která svátek před 6 lety založila. Podle ní je nutné začít s výchovou už v ranném věku. Pochopení, ochrana a udržitelnost lesů je klíčem k zachování našeho zdraví i zdraví budoucích generací. Objevovat můžete hned, zapojte se do Fotosoutěže lesní detektiv.

Lesy jsou součástí vašeho života více způsoby, než si uvědomujete

Když pijeme sklenici vody, píšeme do poznámkového bloku, vezmeme si lék na horečku nebo postavíme dům, ne vždy si to spojíme s lesy. Právě tyto a další aspekty našeho života jsou s lesy spojeny. 

Každý rok se ztrácí více než 13 milionů hektarů lesů, což je oblast o velikosti Anglie. Lesy mají zásadní úlohu v jedné z největších výzev, kterým dnes čelíme, jako je řešení změny klimatu, udržení městských a venkovských komunit a zmírňování chudoby. Téměř 1,6 miliardy lidí, tedy více než 25% světové populace, se svým živobytí spoléhá na lesní zdroje. Lesy budou důležitější než kdy jindy, protože světová populace stoupne do roku 2030 na 8,5 miliardy.

Lesy pomáhají udržovat zdravý vzduch, půdu, vodu, živočichy a lidi. 

Proto je naprosto zásadní udržitelné využívání lesních ekosystémů a zastavení odlesňování. Jen tak můžeme přispět k prosperitě a blahobytu současných a budoucích generací. 

Nikdy nejste příliš mladí, abyste se začali učit o lese.

 

Naprosto klíčové je pomáhat dětem vytvářet si vztah k přírodě, pomoci jim chápat význam lesů a vštípit jim přirozenou potřebu chránit je. Lesní svět považuje za nezbytné jít na to přes pozitivní prožitek a emoce. Děti i dospělí mají možnost s Lesním světem objevovat přírodu hravě přímo v lesích, městských parcích nebo se učit o stromech rostoucích ve městech a zahradách. V rámci Mezinárodního dne lesů jsme pro děti a rodiče připravili FOTOSOUTĚŽ o nejpovedenější zachycení pobytové stopy zvířat v lese. Zapojte se (klik)!

 

 
 
 

 

 
Mohlo by vás zajímat
Frotážový pult (XL)

Na jednom prvku najdete hádanku, kreslení i vědění.

bez DPH cenu rádi zašleme

více o produktu
Strom jako dům

Ťuky, ťuk, kdopak v tomhle stromě bydlí?

bez DPH cenu rádi zašleme

více o produktu
Hlasy lesa

Nalovte si hlasy zvěře i s autorskou ilustrací do svého mobilu.

bez DPH cenu rádi zašleme

více o produktu
Kolo - Poznávání dřevin

Zdolejte kolo velmistrů dřevin. Učte se hrou o stromech, jejich dřevě, listech, plodech i kůře.

bez DPH 4 200 Kč

více o produktu
Pravítko 15 cm - Hmyz

15 centimetrů se vejde akorát do penálu.

bez DPH 27 Kč

více o produktu

Další aktuality

Líbí se vám naše ilustrace?

Využijte je třeba při propagaci stezky na marketingových předmětech nebo tiskovinách. Zajistíme pro vás tisk i kompletní grafické zpracování.

Vydržte…

Ukládáme potřebná data.

Za chvíli to bude.