0
poptávkový list
produkt produkt
30. duben 2021

Kůrovec je surovec

Jak vysvětlit kůrovcovou kalamitu?

Kalamita lýkožroutů je ve Střední Evropě již několik let krutou realitou. Všichni vlastníci napínají své síly, aby ji zvládli se ctí. Tak trochu se ale zapomíná, že je potřeba vysvětli široké veřejnosti, a zvláště návštěvníkům lesa, co se to s "jejich" lesem posledních pár let děje. Samozřejmě nemůže každý hajný stát u kalamitní paseky a kolemjdoucím vysvětlovat, co se tady stalo. Může ale právě k takové pasece instalovat vhodný a jednoduchý panel, který laskavou a objektivní formou schladí emoce.

 

Objevit víc
Abc
produkt produkt
9. srpen 2019

Český les prohrává s americkým Disneylandem

Českým dětem chybí klasická papírová pexesa a kvarteta, která by realisticky zobrazovala motivy českého lesa. V červenci jsme si udělali takový malý průzkum na vzorku 25 českých e-shopů specializovaných na hru a edukaci. K sehnání je u nás na 300 druhů pexes a na 100 druhů kvartet, ale těch, která by realisticky zobrazovala prvky českého lesa, jen bohužel pouhý zlomek.

Objevit víc
Abc
produkt produkt
5. červen 2019

Zavřete oči, JE TU Mezinárodní den ptačího zpěvu

Právě dnes 5. května se do ptačího zpěvu zaposlouchali lidé z více jak 80 zemí světa, mezi nimiž nechybí kromě České republiky také Antarktida nebo Karibik. Tato mezinárodní událost se rozrůstá od roku 1984, kdy ji o svých narozeninách založil přední anglický přírodovědec Chris Baines. Všeho tedy nechejte, zavřete oči a unášejte se ptačí symfonií.

Objevit víc
Abc
produkt produkt
18. březen 2019

Naučte se milovat lesy! Vzkazuje OSN.

Na celém světě se 21. března slaví Mezinárodní den lesů. Letošní rok je zaměřený na téma Lesy a vzdělávání. „Začněte se učit o stromech, dobře znát přírodu a rozumět ji,“ vzkazuje OSN, která svátek před 6 lety založila. Podle ní je nutné začít s výchovou už v ranném věku. Pochopení, ochrana a udržitelnost lesů je klíčem k zachování našeho zdraví i zdraví budoucích generací. Objevovat můžete hned, zapojte se do Fotosoutěže lesní detektiv.

Objevit víc

Provozovatelem webu je společnost Awocado s.r.o., která jako správce osobních údajů používá na těchto internetových stránkách cookies za účelem zvýšení uživatelského komfortu, analýze návštěvnosti i přesnějšímu cílení reklamy. Více informací naleznete zde:

Přizpůsobit cookies
Odmítnout všechny
Přijmout všechny